Az éjszakai maszk, amelyből világszerte 12 másodpercenként eladnak egyet, megjelenése óta pedig több mint 16 milliót. És én még nem próbáltam eddig?
két kék. Két különböző bloggernél olvastam ezekről a termékekről. Nagyon kíváncsian vágtam bele a tesztelésbe, hiszen a márka szinte ikonikus a koreai terméket kedvelők körében. Tényleg holy grail?
A Laneige Water Sleeping pack-et hírből már jól ismertem, minden sleeping maskok anyja, roppant népszerű. Végül Salomé posztja a Tudományos Szépség Blogon adta meg a végső lökést a rendeléshez. Szerencsére találtam mini kiszerelést kedvező áron, így nem szabott gátat semmi.
Mit ígér?
- intenzíven hidratál
- bőrtisztító hatás: Sleep-Tox technológiával tisztítja a bőrt alvás közben
- bőrnyugtató hatás: nyugtató hatású összetevőkkel segíti a bőr éjszakai regenerációját
- aromaterápiás hatás (szóval a fura szag ez akart lenni): ylang-ylang, rózsa, szantál, narancsvirág -nem, nincs füstölő illata, mint ahogy az illatjegyek alapján tűnne
- paraben mentes, cruelty free, alcohol mentes
A maszk világoskék színű, krémgél állagú, nagyon vizes hatású. Az illata elég jelentős, még úgy is, hogy a parfüm az INCI végén áll. Szerencsére hamar elillan.
A bőrre kenve inkább gélnek érzem, mint krémnek. Vékony vizes, hűsítő hatású réteg, némi kenegetés után beszívódik és szinte el is tűnik. Ami elég fura, mert ezek a maszkok inkább egyfajta “bevonatot” szoktak képezni, hogy a felkent rétegek hidratáló hatását bent tartsák. Érdekesség, hogy a használatra vonatkozóan heti 1-2 alkalmat javasolnak, nem mindennaposat.
A bőr puha és kissé hűvös érzetű a felvitel után. Kellemes érzés, de kevésnek érzem. Valahogy még úgy érzem, még kennék belőle vagy még más krémet szeretnék feltenni. Reggelre őszintén szólva semmi extra hatást nem tapasztaltam. Nem láttam különbséget a maszkos és a nem maszkos napok között. Sorry not sorry. Ez van.
Az összetétele alapján ez végül is egy hidratáló krém (ahogy Salomé is megállapította), így kipróbáltam reggel is, de eléggé zsírosodott tőle a bőröm, gondolom a sok szilikon miatt.
Az összetétele szép (Krémmánia), a harmadik helyen szilikon áll, sokféle hidratáló és emolliens került bele. A hidratálók közül ki lehet emelni a szokásos glycerint, hyaluron savat, a legfőbb gyulladás csökkentő összetevő a béta-glükán. Néhány növényi kivonat is került bele, mint ligetszépe kivonat, őszibarack és quinoa kivonat. Összességében ennyi pénzért sokkal olcsóbb, vagy szebb összetételű terméket is lehet találni, így ez alapján annyira nem értem a nagy hype-ot.
Nem csodaszer, sok más termék is tudja ezt vagy többet. A próba kiszerelésekkel kisebb anyagi kockázatú a kipróbálása, lévén, hogy a teljes tégely 6 ezer Ft körül mozog. Az illatát nem sikerült megkedvelnem. Nekem elég old school. Egynek jó volt.
Lanegie Eye Sleeping Mask
Ha már van a márkának ajakra való éjszakai maszkja, akkor miért ne legyen még külön a szem környékére? – Gondolták az okos marketingesek. (Szerintem egy jó éjszakai maszkot lehet a szem köré is kenni, ha megfelelő az összetétele.)
Erről egy külföldi blogon a Beautifulbuns-on olvastam. Mivel az ebayen találtam olyan opciót, ahol volt mini kiszerelés belőle, úgy gondoltam, hozzácsapom a rendeléshez.
Mit ígér?
- intenzív hidratáltást
- puffadtság csökkentését
- revitalizál, ragyogóvá teszi a bőrt
A maszkunk egyébként nemcsak éjszakára használható a gyártó szerint, hanem reggeli szemkörnyék ápolásra is.
A maszk opálos színű gél állagú, nem túl folyékony, az arcra valónál sűrűbb állagú. Illatát nem érezni szerencsére, pedig van benne egy kevés.
A bőrbe hamar felszívódik, de hagy maga után egy ragacsosabb réteget. Ez a ragacsosság az idővel nem is szűnik. Nyilván éjszaka nem a szemem környékét tapogatom, de mint tény akkor is jelen van. A hidratáló hatása nem rossz, viszont kevésnek érzem önmagában. Tehát az szemkörnyék ápolót krémet nem váltja ki. A puffadtságra gyakorolt hatásából nem sokat vettem észre. Ugyan tartalmaz két olyan összetevőt is, amelyek hatással lehetnének erre (koffein, heszperidin). A teljes kiszerelés applikátorához tartozik egy kerámia golyó is a plusz hűsítő hatásért.
Reggel használva a ragacsosság miatt nem volt kellemes a sminkelés rá és még akkor is kevéskének éreztem. Ha megnézem mit is tartalmaz ez a maszk, akkor ez egy szimpla kis hidratáló, semmi extra, szerencsére mentesen az csúnya összetevőktől. Elkenegettem, de ezt sem sírom vissza.
Az INCI-ben az éjszakai maszkhoz hasonló összetételt látunk, annyi különbséggel, hogy a ligetszépe kivonat helyén álla koffein, mint keringést serkentő anyag, de ennek hatása sem bizonyított igazán és a heszperidin(P-vitamin), amelyet szintén a keringés javítás miatt tettek bele (vénavédő krémekben szokott előfordulni, rendelkezik antioxidáns és kollagéntermelést fokozó hatással-forrás).

Elnézve a két termék hatását, egyáltalán nem vagyok lenyűgözve, főleg úgy, hogy ezek már a drágább kategóriát képviselik. Ártani nem ártottak, a hidratálás megvan mindkettőnél valamennyire, csak kevés, pedig nem száraz a bőröm. Őszintén szólva fogalmam sincs miért lett a maszk ennyire népszerű?
Ha kis szeretnétek próbálni, javaslom, hogy minta kiszereléssel kezdjetek.
Ebay Lanegie Water Sleeping Mask minták
Jolse Laneige Water Sleeping Mask teljes kiszerelés
Ebay Lanegie Eye Sleeping Mask minta
Használtok éjszakai maszkot az esti rutinban?
By: Szilvia
Tetszett a poszt? Kövesd a blog Facebook-oldalát, vagy a jobb alsó sarokban a “Követés” gombbal a WordPressen. A Bloglovin’-on, a Blog Gyűjtőn és az Instagramon is megtaláltok és követhettek!