Házi wellness kellékekről szól a mai poszt. A drogériás termékek közé is beférkőztek a koreai ihletésű fátyolmaszkok. A Balea pandás, cuki külsejű maszkját nem tudtam otthagyni a polcon. A fürdősó az esti relaxálás kellékeként került a kosárba.
Balea Be a Panda fátyolmaszk
⌈pandul⌉: szakszó, melyet még exem alkotott, és azt az állapotot hivatott kifejezni, amikor a szemsmink a zuhany alatt fekete foltként elkenődött és folyik az arcon. Szakszó. Tessék megjegyezni. A maszkkal is lehet pandulni, csak máshogy.
Nyugtató fátyolmaszk zöld tea kivonattal és hyaluron savval.
Második Balea maszkom és egyben darabra a legdrágább is. A koreaiak közül az olcsóbbakat próbáltam, amelyek 350-400 Ft körül mozogtak. Ez a 600 Ft-tal veri a mezőnyt.
A külső irtó cuki, szép a színvilága. Maga a maszk is panda mintás, rajtam inkább bohócnak tűnt, nem kompatibilis a fejem ezekhez a maszkokhoz. Tükörbe nem nagyon néztem, mert annyira hülyén festettem benne, hogy folyton elröhögtem magam. Kellett egy nagy adag önuralom, hogy ne essen le rólam a nevetéstől.
A tasakból kivéve egy koreaihoz hasonló termék fogad, talán nem olyan sok benne a folyadék, mint megszoktam. A csomagon nincs feltüntetve,hogy hány ml folyadékot tartalmaz, de egy átlagos koreai 21-23 ml-es.
Könnyű volt felhelyezni, nem illeszkedik teljesen rám. Nem folyik vagy csöpög. A tasakban gyakorlatilag nem marad folyadék (ebből is gondolom, hogy kevesebb lehet benne).

A szám körül már felhelyezést követően kicsit csípett, igaz a legtöbb maszk itt szokott csípni (ez a rosacea által érintett terület a legérzékenyebb az arcomon).
A viselése nem volt kellemes vagy relaxáló, mert végig enyhe csípő-égő érzést váltott ki. Mintha alkoholos maszk lett volna rajtam. Alig vártam, hogy levegyem. 😦
Kifejezett irritációt nem okozott, de a kellemetlen érzés az eltávolítás után is megmarad. A bőröm egyébként szép sima lett tőle. A maradék folyadékot könnyen be lehetett masszírozni. A bőrön egyfajta húzódó érzést tapasztaltam, mintha műanyagot kentem volna fel. A rutinból később felvittem a szokásos termékeimet, hogy komfortos legyen.
Az összetétele drogériás maszkhoz mérten nagyon szép. Van benne sok minden:
- egyből a 4. helyen niacinamide
- glycerin, betaine (hidratálók)
- nyugtató hatású anyagok: zöld tea, centella, édesgyökér, kamilla, allantoin
Ezen kívül ázsiai gyógynövények, illatanyag az utolsó helyen. Enyhe zöld tea illata van, amit alig érezni.
Nekem ez a maszk cukiság ide vagy oda, nem nyerte le a tetszésemet. Érzékeny bőrre nem ajánlom. Maradok továbbra is a koreai termékeknél. Sorry not sorry.
Balea Lotus Traum fürdősó:
Imádom a lótusz illatú dolgokat, a The Body Shop Fiji Water Lotus óta nagy kedvencem az illat. A doboz egy-két adag (hivatalosan egy adag, 80 g) nagy szemű sót tartalmaz, némi szárított virággal megspékelve. A doboza tetszetős budget termék ellenére (279 Ft volt mindössze). Erősebb, friss illata van, nekem már-már férfias jellegű. Ylang-ylang és rózsa kivonat is található benne, de ebből a rózsát egyáltalán nem éreztem.
A vízben a nagyobb sószemek feloldódásához idő kell és némi rásegítés kézi kevergetéssel. A vizet enyhe kékre színezi, mint a trópusi tengerekét. A friss jelleg miatt inkább élénkít, mint ellazít. Kellemes volt használni, semmi negatívat nem tudok mondani erről. Kifutó termék, talán még találtok belőle a polcokon, ha szeretitek a frissebb jellegű fürdősókat.
Mit gondoltok a drogériás “koreai jellegű” termékekről? Próbáltatok már ilyeneket?
By: Szilvia
Tetszett a poszt? Kövesd a blog Facebook-oldalát, vagy a jobb alsó sarokban a “Követés” gombbal a WordPressen. A Bloglovin’-on, a Blog Gyűjtőn és az Instagramon is megtaláltok és követhettek!